Wyszukiwarka

Dlaczego włosy wypadają

Wypadanie włosów, łysienie - przyczyny

Przeciętny człowiek ma na głowie około 100 000 włosów. Prawidłowe wypadanie włosów i ich wzrost uwarunkowane jest tym, że włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu:

  • Anagen - faza wzrostu stanowi 85-90% wszystkich włosów
  • Katagen - faza przejściowa, 1%
  • Telogen - okres spoczynku, ok. 10%.

Rozwój włosa obejmujący dane fazy, nazywany cyklem włosowym, który trwa od 2 do 6 lat.

Fizjologiczne wypadanie włosów czyli nie ma się czym martwić!

W okresie spoczynku włosy najpierw obluzowują się w mieszku a pod koniec tej fazy wypadają. Prawidłowo dziennie możemy stracić od 40 do 100 włosów.

Kiedy sięgnąć po suplement?

Jeśli tracimy w ciągu doby ponad 100 włosów, a ich kondycja nie jest najlepsza, są matowe, łamliwe ponadto czujemy się osłabione i rozdrażnione to znak, że należy przyjrzeć się naszej diecie. Włosy i paznokcie podobnie jak nasza skóra są bardzo wrażliwe na niedostateczną ilość składników odżywczych. Szczególnie w okresie jesiennym bądź wiosennym możemy odczuć ich brak. Wtedy należy sięgnąć po suplement diety, najlepiej wieloskładnikowy dobrze zbilansowany ponieważ same nie jesteśmy w stanie stwierdzić dokładnie jakiego elementu brakuje w naszym organizmie.

Inne przyczyny

Wypadanie włosów, łysienie może mieć również inną przyczynę. Bardzo często jest to stres, nieodpowiednia pielęgnacja, źle dobrane kosmetyki, zabiegi fryzjerskie, a także anemia, infekcja, zatrucia, długotrwałe odchudzanie.

Wzmożone wypadanie włosów a nawet łysienie może mieć podłoże hormonalne czy immunologiczne.


wyszukiwarka: wypadanie włosów
 
    Tagi: włosy pielęgnacja i wypadanie włosów na paznokcie Copyright © 2007 Axellus Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.    
    projekt i wykonanie: efenix.pl